škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba. (Karel Havlíček Borovský)

Pozor na válečnou munici!

Stalo se to o posledním zářijovém víkendu. U Chotovin, v jednom z vypuštěných rybníků, se našla velice podezřelá věc. Její nález byl oznámen v neděli ráno. Na místo dorazila policie, která zjistila, že se opravdu jedná o válečnou munici. Policejní pyrotechnik rozpoznal dělostřeleckou tříštivo-trhavou minu ráže 120 milimetrů sovětské výroby. Tato nevybuchlá munice, pocházející z druhé světové války, by i přes své stáří mohla splnit svůj úkol – vybuchnout. Policie místo nálezu bezpečně zajistila a munice bude zlikvidována.

Jestliže najdete předmět připomínající munici, oznamte to okamžitě policii. V žádném případě na takový předmět nesahejte, ani ho jinak nezkoumejte. I to by mohlo stačit k aktivaci munice. Neodborná manipulace může způsobit obrovské škody nejen na majetku, ale také na zdraví a životech všech zúčastněných.

Lucie Dražilová

 


 

munitions1

munitions2