škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Šestý výlet turistického kroužku

Náš šestý výlet byl opět do našeho hlavního města - do Prahy. Jako minule jsme šli okolo Národního muzea a potom přes Václavské náměstí. Cestou jsme potkali i nějaké živé sochy. Potom jsme zamířili na trhy. Někdo si i něco koupil. Pak jsme pokračovali do cíle naší cesty - byl to skleník Fata Morgana v botanické zahradě. Létali tam velcí motýli. Někomu se posadili i na ruku. Dozvěděli jsme se, že existuje motýl, který saje krev nebo i slzy, ale většinou jen u zvířat. Nedozvěděli jsme se jen o motýlech, ale i o cizokrajných květinách. Třeba že z trnů jedné květinky Indiáni dělali jehly a že se z této květiny vyrábí i nápoje. Potom jsme tam s paní průvodkyní došli až k jedné rybě, která nás může pokousat. Také jsme viděli zavěšené kukly různých velikostí. Z některých se právě líhli motýli. Na konci jsme se rozloučiii a šli jsme na nádraží. Jediné, co se někomu nemuselo líbit, bylo to vedro ve skleníku.

Andrea Mráčková

fata morgana  1

fata morgana  2