škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba. (Karel Havlíček Borovský)

Pátý výlet turistického kroužku

S turistickým kroužkem jsme jeli na výlet do Prahy. Ráno jsme měli sraz na nádraží. Koupili jsme si jízdenky a vyrazili jsme. Do Prahy jsme dorazili asi tak po hodině a půl. Z hlavního nádraží jsme se proplétali různými uličkami až jsme dorazili na Staroměstské náměstí. Tam jsme se zdrželi, protože tam nějaký pán dělal obrovské mýdlové bubliny. Ale už jsme museli pokračovat. Šli jsme na Karlův most. Zde jsme si sáhli na sochu, která plní přání. Holkám se líbil každý stánek s naušnicemi. Z Karlova mostu jsme šli na Pražský hrad a tam jsme obdivovali krásný výhled na město. Hned za areálem hradu nás čekalo Muzeum hraček. Měli tam staré hračky a různé druhý panenek barbie. Z muzea jsme šli zase dolů z kopce. Cestou jsme se zastavili v malém obchůdku se suvenýry. Pak jsme měli cestu na Václavské náměstí. Šli jsme do restaurace na koktejl a kofolu. Obsluhovaly nás vláčky! To se všem moc líbilo. Potom jsme odešli na nádraží a koukli jsme se do knihkupectví. Nastoupili jsme do vlaku a radostně odjeli domů.

Andrea Mráčková

hikerspraha