škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Čtvrtý výlet turistického kroužku

Na turistickém kroužku jsme měli naplánovaný výlet do Borotína a dojít tam pěšky. Bohužel bylo venku - 10 °C, a to byla na nás velká zima, tak jsme se rozhodli, že pojedeme do Tábora a vydáme se po značené trase Táborského naučného a zdravotního okruhu. Okruh měří přes 4 km a překonává 463 schodů. Nejprve jsme šli na Žižkovo náměstí, ale po cestě jsme se zdrželi v hračkářství a v cukrárně. Prošli jsme Tábor, zastavili se na dětském hřišti u Kotnova, pouštěli lodičky na Tismenickém potoku. Na Pintovce jsme si dali oběd nachystaný od maminek. A dostali jsme se do Čelkovic, tam jsme se podívali na Granátovou skálu. Pak jsme vyšlapávali dlouhé schody do kopce. Vyšli jsme opět u Kotnova, přešli jsme zpět na Žižkovo náměstí a zase nás nalákala cukrárna. Tam si dali všichni zmrzlinu. Po cukrárně jsme směřovali kolem vypuštěného Jordánu rovnou na nádraží. Naštěstí jsme neměli žádné zpoždění vlaku. V klidu jsme dojeli domů. Výlet se všem moc líbil, všichni se těšíme na další do Prahy.

Andrea Mráčková

hikerstabor