škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Třetí výlet turistického kroužku

V sobotu 15. prosince turistický kroužek vyrazil do Jindřichova Hradce. Jeli jsme se podívat na Krýzovy jesličky, které se nacházely ve velkém muzeu nedaleko zámku. Byly obrovské a překrásné. Všem se moc líbily. Krýzovy jesličky jsou největší lidový mechanický betlém na světě. Tomáš Krýza vyráběl dílo přes šedesát let. Ze dřeva vyrobil 1398 figurek lidí a zvířat. Z nich je 133 pohyblivých. Po prohlídce jesliček a muzea jsme měli pětadvaceti minutový rozchod. Nikdo snad nezapomněl na hračkářství. Po rozchodu jsme šli do cukrárny Kaštánek. Tam jsme se všichni nadlábli sladkostmi. Po cukrárně následovala cesta k vlaku. Vlakem jsme dojeli do Veselí a tam jsme přestoupili a jeli až do Tábora, kde měl vlak hodinové zpoždění. Naštěstí jsme to vydrželi! Když se vlak rozjel, všichni jsme křičeli huráááá a šťastně jsme odjeli domů. Radostně jsem vyběhli z vlaku k rodičům. Výlet se nám celý moc líbil!

hikershradec

Ája Mráčková