Svoboda jednoho končí tam, kde začíná svoboda druhého. (John Stuart Mill)

Druhý výlet turistického kroužku

17. listopadu se konal druhý výlet turistického kroužku. Hned ráno nás čekalo malé zklamání, když se na nádraží sešli pouze 4 malí turisté. Úsměv na rtech se ale opět objevil s přijíždějícím vlakem - byl totiž patrový. A dobrou náladu jsme si už ničím nenechali pokazit. Ve Veselí nad Lužnicí jsme se z nádraží vydali pěšky k cíli naší cesty k Veselským pískovnám. Pečlivě jsme četli cedule podél naučné stezky, a dozvěděli jsme se tak zajímavé informace. Pátrali jsme po vzácné masožravé rostlině, vyhlíželi dudka i ledňáčka a probělhi se po významné písečné duně. Trochu jsme se zapotili, když jsme dorazili k vyznačenému ohništi. Kdo se chtěl najíst, musel přiložit ruce k dílu. Děti nasbíraly a nachystaly dříví na oheň a také musely najít suroviny na svačinu, které se vysypaly z batohu po okolí. Stálo to ale za to! Gulášovka z kotlíku chutnala všem. Cestou na vlak jsme si ještě užili krásnou přírodu. Unavené nohy jsme natáhli na kolotoči na dětském hřišti. A ve vlaku jsme už začali plánovat další společný výlet.

hikersduna