Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

První výlet turistického kroužku

V sobotu 13. října jsme se sešli na vlakovém nádraží v Chotovinách, abychom vyrazili do Tábora - prvního cíle turistického kroužku. I přes nepříznivé předpovědi počasí a naše obavy, nám od rána svítilo sluníčko. Prošli jsme se městem i přírodou. Obdivovali jsme Granátovou skálu a prozkoumali geologickou expozici. Na Harachovce si děti smsly na hadech a myších (ze želé). Při cestě lesem jsme museli prokázat znalosti z přírody. Starší kluci přichystali několik závor, kde jsme se vykoupili lístky z dubu, jehličím z borovice apod. Soutěž o nejmenší kaštan, po kterém děti pátraly v okolí Klokotského kláštera, vyhrála Jiřinka Kolací se svým "mini kaštánkem" o průměru sotva 2 mm. Některé zaujala křížová cesta. A naprosto všichni si užili pouštění lodiček na potoce. Ještě chvilka na dětském hřišti a už jsme cupitali okolo vypuštěného Jordánu na vlak domů. Těšíme se na další společné výlety a zážitky.

hikersklokoty