Skoč, křídla roztáhneš cestou. (Ray Bradbury)

Program zájezdu do Norimberku

První prosincovou sobotu na čtyřicet žáků, jejich rodičů i učitelů pojede do Norimberku. Každoročně se společně vydáváme poznat některé z měst našich zahraničních sousedů, letos volba padla právě na Norimberk, neboť vánoční trhy tohoto města jsou považovány za nejkrásnější v Německu.
Odjezd je naplánován na šestou hodinu ranní. Norimberk by nás měl přivítat přibližně hodinu před polednem. Naším prvním cílem v tomto historicky významném městě by mělo být zhlédnutí těch nejvýznamnějších památek. Začneme procházkou starým městem, prohlédneme si řemeslnickou čtvrť - Handswerkerhof, kde navštívíme výstavu betlémů. Můžeme se podívat do největšího gotického kostela ve městě sv. Vavřince nebo do kostela, který je pojmenován Frauenkirche. Tento kostel je proslavený svým orlojem, kde je hlavní postavou Karel IV., kterému v pravé poledne vzdává hold sedm kurfiřtů. Zajímavý bude jistě i areál Radnic s podzemním vězením nebo výstava kopií korunovačních klenotů Římské říše. Kdo nemá závratě, může vystoupat na věž a pokochat se krásným výhledem. Naše kroky pak zamíří na hlavní náměstí Hauptmarkt, kde se konají proslulé vánoční trhy.
Predvánoční atmosféru jistě umocní voňavé norimberské perníky, pečené kaštany, bavorský vánoční chleba, svařené víno, punč, marcipán a další stovky vánočních dobrot. Součástí trhu je také dětský vánoční trh, kde si mohou návštěvníci vyzkoušet tradiční řemesla, projet se parním vláčkem nebo na některém z kolotočů. Patronem vánočního trhu v Norimberku je anděl. Snad ho potkáme!
V podvečer Norimberk opustíme, okolo 22:00 bychom měli být opět doma.
Termín: 4. 12. 2010
Sraz: v 5:45 hodin před kulturním domem
Cena: 730 Kč děti / 750 Kč dospělí (včetně pojištění a služeb průvodce)
Vstupy: od 0,50 do 6 EUR (jen zájemci v osobním volnu)