škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. (Kryštof Kolumbus)

Vánoční dílna 2022

Ve čtvrtek 8. prosince proběhla v prostorách kulturního domu Vánoční dílna (video střípky z akce). Na úvod zaznělo několik písní v podání školního pěveckého sboru. Pak následovalo tvoření. Pro děti bylo připraveno 24 pracovních stolů. Kromě již tradičních činností jako je zdobení perníčků,  vizovické pečivo, výroba svíček z včelího vosku, točení mističek na hrnčířském kruhu, tvoření přáníček a lepení hvězd, se vždy objeví i něco nového. Vybrat si mohl opravdu každý, ať už to byly stromky ze šišek, různé ozdoby, svícny, andílci nebo třeba sněhulák ze špuntů či lyžař jako ozdoba. Velký zájem byl o výrobu adventních dekorací pod vedením místních zahrádkářů. Letošní novinkou bylo portrétování. Hned v úvodu byla vylosována čísla vstupenek, jejichž majitelé si na chvíli sedli modelem a domů si pak odnášeli vlastní portrét. K příjemné atmosféře přispělo i chutné občerstvení.