škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Co je to sharenting?

Vážení ředitelé, vážení učitelé, vážení rodiče,

v letošním roce realizujeme nový výzkum, který se věnuje rizikovému fenoménu, který se nazývá sharenting a který se týká především rodičů. Sharenting je vlastně rizikové sdílení citlivých informací o dítěti (fotografie, videa) především v online prostředí a začíná představovat významný problém, který má dopad na bezpečnost dětí v online prostředí. V našem výzkumu se zaměřujeme na to, co čeští rodiče o svých dětech sdílejí, co považují za bezpečné, zda jejich děti se sdílením materiálů souhlasí, jak rodiče reagují, pokud je dítě požádá o smazání fotografií apod. Rádi bychom vás proto požádali o sdílení našeho výzkumného nástroje mezi rodiče (pokud jste i vy rodiči, můžete se do výzkumu samozřejmě také zapojit).

Dotazník je k dispozici zde: https://forms.office.com/r/u9FMBAQUMC (Dotazník je určen rodičům dětí mladších 18 let.) Výzkum je zcela ANONYMNÍ.

Výsledky výzkumu přispějí ke zlepšení bezpečnosti dětí v online prostředí a také přispějí k zefektivnění prevence cílené právě na rodiče. Velmi děkujeme za Váš čas a za to, že budete nástroj sdílet mezi další rodiče! Výzkumný tým E-Bezpečí Výzkum realizuje tým projektu E-Bezpečí Univerzity Palackého v Olomouci s podporou společnosti Microsoft. Veškeré údaje o respondentech (demografická data) budou využita pouze a výhradně ke statistickému zpracování, nikoli ke komerčnímu či nekomerčnímu využití. Data jsou anonymizována a nejsou a nebudou předávána třetím stranám.

puppets