Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. (Kryštof Kolumbus)

Prohlášení ke stávce učitelů

Na naší škole se nestávkovalo. Každý ze zaměstnanců školy má jistě své vlastní důvody. Za mne je to především špatná práce školských odborů. V době vlády sociální demokracie, kdy se zaváděla inkluze po česku a další opatření, která velmi ztížila a v některých ohledech úplně znemožnila úspěšnou práci učitelů, se vedení odborů „kamarádilo“ s paní ministryní a vyměňovalo si s ní trička. To byla doba, kdy se českým učitelům velmi zhoršily pracovní podmínky a odbory měly, třeba i stávkou, jejich práva bránit. Není divu, že počet členů klesá a na mnoha školách nefunguje ani odborová organizace.
Jako rodič i učitel jsem rád, že se učitelé konečně ozvali, protože podmínky pro úspěšné vzdělávání našich dětí jsou den ode dne horší. Ani tentokrát neuměly odbory pojmenovat problémy ve školství a svými vyjádřeními jen nahrávaly na smeč politikům, kterým stávkou zkazily jejich hru. Svým zdůvodněním stávky jen vzbudily dojem, že problémy českého školství jsou jenom nedostatečné prostředky na školství a o nic jiného než o peníze zaměstnancům škol nejde.
Jak příčiny stávky pojmenovali táborští učitelé, kteří se sešli v čase, kdy nestáli před svými žáky, můžete posoudit níže. Podepsal bych každé slovo. Pokud se v tomto duchu podaří propojit většinu učitelů, pak se může stát, že i bez účasti odborů se v budoucnu vzdáme své mzdy, abychom bránili nejen práva svoje, ale především práva našich dětí.

Prohlášení ke stávce konané dne 6. 11. 2019

Vážení rodiče, studenti, spoluobčané,

obracíme se na Vás, abychom Vám vysvětlili důvody, kvůli kterým se připojujeme ke středeční stávce.

Stávkujeme

- za důstojné ohodnocení naší práce, které by zajistilo dostatek kvalifikovaných učitelů

- za dlouhodobou ucelenou koncepci školství, nezávislou na aktuální politické situaci

- proti nedodržování slibů vlády