škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Nejkrásnější místa Chotovin očima dětí

Zámek, oba kostely, dům č. p. 37, škola, školka nebo příroda v okolí Chotovin – to byly nejčastější motivy dětských prací přihlášených do výtvarné soutěže „Chotoviny – místo, kde žiju rád/a“. Soutěž vyhlásil Spolek přátel školy ve spolupráci se ZŠ a MŠ Chotoviny a Obcí Chotoviny při příležitosti oslav výročí 750 let od první písemné zmínky o obci. Dětské práce byly hodnoceny ve třech kategoriích. První kategorie byla určena dětem z mateřské školy a žáčkům 1. a 2. třídy. Ve druhé kategorii se utkaly obrázky žáků 3.–5. třídy. A v poslední kategorii mezi sebou soutěžily práce žáků z 6.–9. třídy. Celkem se sešlo 66 prací. Obrázky malované různými technikami potěšily celou hodnotící komisi, která byla složena ze zástupců spolku, školy a obce. Rozhodování ale nebylo vůbec jednoduché. Všechny obrázky byly krásné a měly svou úžasnou poetiku. Čtvrťáci navíc obrázky doplnili i komentářem, proč si kreslený objekt či místo vybrali. Nakonec komise vybrala k ocenění 13 prací. Slavnostní předání cen vítězům proběhlo na Školní akademii ve středu 8. června 2016. Odměny v podobě diplomu, pastelek, skicáku a čokolády předávali předsedkyně spolku Jana Lorencová, starosta obce Zdeněk Turek a ředitel školy Petr Havlík. Ale ani ostatní účastníci soutěže nepřišli zkrátka. Na všechny čekal malý sladký dárek. Výstava všech dětských prací proběhne na Chotovinských slavnostech v sobotu 13. srpna 2016. Vybrané práce posléze ozdobí obecní úřad, školu či kulturní dům.

Ocenění žáci:

I. kategorie

1. Junová Veronika – 2.

2. Mísařová Adéla – 2.

3. Pecková Lucie – 2.

II. kategorie

1. Bartoňová Jana – 5.A

2. Merxbauerová Nikol – 4.

    Žilková Barbora – 5.A 

3. Lorencová Tereza – 4.

    Poula Josef – 5.A 

III. kategorie

1. Kollerová Kateřina – 8.

2. Černá Hana – 8.

    Krejčová Tereza – 8.

3. Monhartová Aneta – 6.

    Pavlíčková Jitka – 6.

ArtWinners2016ILoveChoto2016