škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Školní slavnost se opět vydařila

Závěr plesové sezóny patří v Chotovinách tradičně Školní slavnosti. A ani letos tomu nebylo jinak. V sobotu 12. března obsadili sál kulturního domu příznivci dobré zábavy, tance a především chotovinské školy. Pořadatelé Spolek přátel školy Chotoviny a Základní škola a Mateřská škola Chotoviny vybrali pro slavnost téma láska. Tomu také odpovídala vkusná výzdoba ve vínově stříbrné kombinaci, kterou připravili žáci a učitelé základní školy. Spolek pro všechny příchozí připravil u vchodu malé sladké překvapení. Zpestřením programu slavnosti byla nepochybně předtančení dětí ze základní školy. Žáci druhé a páté třídy připravili pod vedením paní učitelek Yvony Kaňové a Jany Němečkové dvě vystoupení. Nejprve dívky zatančily na písničku Růžová od Ilony Csákové. Jejich vystoupení vtipně doplnil vstup krále rokenrolu Elvise Presleyho v podání Ondry Mráčka. Druhé tentokrát muzikálové předtančení bylo na skladbu Touha od Daniela Landy. Choreografii tohoto předtančení vymyslela Anička Borová z páté třídy. Ta se sice nemohla slavnosti zúčastnit, ale celý sál jí alespoň na dálku bouřlivě zatleskal. Obě vystoupení se dětem povedla na jedničku a byla oceněna zaslouženým neutuchajícím potleskem a sladkou čokoládou. Po předtančení už patřil sál všem tanečníkům. Hudební skupina MIX Františka Vaňka opět vytvořila skvělou atmosféru. Na starší i novější hudební hity se tančilo až do brzkých ranních hodin. Ke Školní slavnosti též neodmyslitelně patří půlnoční překvapení. A tak nemohlo chybět ani v letošním roce. Z útržků odevzdaných vstupenek vylosoval ředitel školy Mgr. Petr Havlík šťastného výherce, který má možnost vrátit se opět do školní lavice a na jeden den se stát školákem. Necháme se překvapit, zda šťastný vylosovaný svou výhru plně využije. Jménem pořadatelů děkujeme všem rodičům, učitelům a našim partnerům za pomoc při organizaci Školní slavnosti. Díky Vaší podpoře dopadla na výbornou. Dále děkujeme všem návštěvníkům plesu za to, že koupí vstupenky přispěli na aktivity, které pro děti během roku Spolek přátel školy Chotoviny pořádá. A hlavně děkujeme všem za to, že se dobře bavili a přispěli k pohodové atmosféře celé slavnosti. Slavnost se stále těší velké oblibě, což nám dělá radost. Zároveň však je to i závazek stále na přípravě slavnosti pracovat a vymýšlet nové věci. Takže všem, kteří nás podpořili a podporují, ještě jednou moc děkujeme. A nezapomeňte, v roce 2017 se sejdeme v sobotu 11. března! Těšíme se na Vás.

SchoolCelebration2016