škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Karneval dopadl na jedničku

Dětský smích zaplnil v sobotu 6. února 2016 sál kulturního domu. Tradiční dětský karneval, každoročně pořádaný Spolkem přátel školy Chotoviny, přilákal téměř 300 návštěvníků. Na děti čekala diskotéka a různé soutěže, které prověřily jejich šikovnost. Nedočkavě všichni čekali na vyhlášení nejkrásnějších masek. Odborná porota složená z přítomných rodičů to opravdu neměla lehké. Masky byly i tentokrát krásné a nápadité. Sladké dorty nakonec našly své majitele - sněhuláčka, vodníčka, pytle brambor, strašáka do zelí a vodní vílu. Všechny děti dostaly sladkou odměnu za účast. I přesto však nechyběly slzičky zklamání. Děti se dobře bavily celé odpoledne. A že se pobavit umí i rodiče, dokázali čtyři odvážní tatínkové, kteří se utkali v souboji v běhu na týmovém chodítku. Za mohutného povzbuzování všech přítomných zvládli připravenou trať i přes drobné technické obtíže. Děkujeme všem za účast a těšíme se na setkání na dalších akcích spolku.  

Carnaval2016

Carnaval winners 2016