škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

Výměnné koncerty 2014

Moc se mi líbilo, když autobus přivezl protivínský sbor do Chotovin a my všichni z našeho sboru jsme vyběhli z kulturního domu a vítali se s nimi. Já jsem se starala o Terezu Šrámkovou. Paní učitelka se nádherně trefila, protože Terka miluje koně a já je zrovna doma mám.


V Protivíně se o mě starala Pavlínka, která měla bratra Radima. Ten si se mnou neustále hrál. Pavlínku jsem už znala. U nás jsem se starala ještě o Moniku. Užily jsme si zábavu na zahradě a pochutnaly si na nanucích. Moc se mi líbily písničky, které holky zpívaly. Už se těším na další setkání.


V Protivíně měli moc dobrý oběd – řízky s bramborovou kaší. Mile mě překvapilo, že v rodině, ve které jsem byla, zrovna oslavovali narozeniny Barčiny babičky. Bára byla dobrá hostitelka. Pozvala mě do cukrárny.


V Protivíně bylo sice trochu nevlídné počasí, ale i tak jsme se měly dobře. Nejvíce jsme se pobavily, když jsme hrály fotbálek. Bylo dobré, že měli také psa, protože se u nás našeho pejska nebály. Potom když zase ony přijely k nám, byla jsem šťastná. Myslím si, že se jim u nás líbilo, protože byly také nadšené. Doufám, že se zase uvidíme.


Moc se mi líbily jejich písničky, asi nejvíc Žížaly. Moje kamarádka měla doma psa, králíka a pětiměsíčního křečka. Měla malou sestřičku Káju, která byla strašně roztomilá. U nás jsme hrály hry a byly venku, moc se nám to oběma líbilo. Už se mi po ní trochu stýská.


V Protivíně jsem byl u Matěje, který chodí do třetí třídy. Moc se mi u něho líbilo. Dali mi výbornou palačinku. Taky jsme si hráli s jeho čtyřletou sestrou, to bylo super.


Zaujala mě Míšina babička a její žemlovka do kapsy. Babička se totiž pořád smála a byla hrozně hodná a ráda se s námi fotografovala. Bylo příjemné vidět, kolik lidí se na náš koncert přišlo podívat. Už se moc těším na další setkání s protivínskými holkami.


Pořád jsme si měli o čem povídat. Všichni byli milí. Bavilo mě u nás v Chotovinách, když jsme jako velká parta byli u Monči doma. Bylo pěkné, jak si deváťačky z Protivína připravily pro paní učitelku Přástkovou písničku na rozloučenou. Líbila se mi akustika v našem kostele.


Líbilo se mi, že jsme se všichni hodně skamarádili. Nasmáli jsme se, když jsem spálila pizzu. Naštěstí všem chutnala. Velmi se mi líbilo, když jsme zpívali u nás v kostele, protože to znělo krásně. Myslím, že se to Protivínským i nám povedlo.


Líbilo se mi, že moje kamarádka z Protivína mě vzala do jejich klubovny, kde jsem si mohla prohlédnout  poháry z hasičských soutěží. Když jsme byly u nás, tak mě dojalo, že jedna ze dvou dívek, o které jsem se starala, se při loučení rozbrečela.


Myslím, že výměnné koncerty je moc dobrý nápad. Velice mě dojalo, že při zkoušce druhý sbor s námi tleskal do rytmu. U kamarádky z Protivína jsem se cítila jako doma. Tak to má asi být. Překvapilo mě, jak jsem si to užila. Výměnné koncerty jsem zažila poprvé. Bála jsem se, jestli se třeba nebudu nudit. Ale opak byl pravdou.

chotovinští sboristé a sboristky

Protivin2014