Připraveným štěstí přálo

Můžete se seznámit s výsledky našich žákyň v okresním kole pěvecké soutěže Jihočeský zvonek. S přicházejícím jarem se rozcinkal i Jihočeský zvonek a svolal všechny milovníky zpívání v úterý 27. března na malou scénu táborského Divadla Oskara Nedbala. Také naše mladé zpěvulky zaslechly cinkání a rozhodly se pokořit prkna, co znamenají svět. A úspěšně! Tereza Lieblová a Vendula Tóthová z 6. třídy se v sólovém zpěvu dostaly nejvýše, až do zlatého pásma. Také Martina Lamačová z 9. třídy a páťanda Mirka Honzová si vedly výborně a snaha se vyplatila, skončily v pásmu stříbrném, opět v kategorii sólového zpívání. Zpívat pěkně jednotlivě je jistě náročné, ale zkusit to ve dvou je také pěkná fuška. Stejná výslovnost, souměrně dýchat, jednotné zákryty a zpívat tak, aby to lahodilo zkušenému hudebnímu sluchu! Vendula Tóthová a Miroslava Honzová všechny tyto požadavky naplnily a vyzpívaly si stříbrné pásmo i v kategorii duo. Všem děvčatům gratuluji a doufám, že svým zpěvem budou rozdávat radost nejen sobě, ale především nám všem, co si život bez zpěvu a hudby neumíme ani představit.

Zpěvulky