škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Ohlédnutí za školní akademií

Na konci každého školního roku se žáci naší školy chtějí pochlubit, co nového se během uplynulých deseti měsíců naučili. Výbornou příležitostí pro to tradičně bývá naše Školní akademie. Ta letošní se opět vydařila. Velký dík patří všem účinkujícím a zároveň těm, kteří stáli v zákulisí a podíleli se na přípravách více než dvouhodinového vystoupení. Se slovy chvály nesmíme zapomenout ani na průvodce akademie - naše moderátory z 9. třídy.

A jak se líbila akademie samotným žákům naší školy? Nu, posuďte sami...

Nejdříve nastoupila první třída, která nám odrecitovala pár básniček a zazpívala několik písní. Všem se to moc povedlo a s úsměvem opouštěli jeviště. Asi byste se divili, kdybych vám řekla, že na této akci jsme zhlédli médní přehlídku. S tímto nápadem přišla 2. třída, která sklidila snad největší potlesk. Akademie bez sboru? To by nešlo. I naše krásné sboristky nám zazpívaly pár písní nejrůznějších žánrů. Objevilo se i básnické vystoupení v podobě Vodníka od K. J. Erbena, které nám předvedli páťáci. Dramatický kroužek jako obvykle zahrál divadelní představení. Tentokrát se jmenovalo O dvou sestrách a každého vrátilo do bezstarostného dětství.

                                                                                                                                                                 Anna Kortusová

Moderátoři byli výborní. Před každým vystoupením řekli nějaký vtipný úvod. Nejvíce se mi líbil Tomáš Fiala se svou básničkou o krávě. Taky se mi líbilo, jak Marek a Honza mluvili o kráskách ve sboru.  

                                                                           Klára Nováková

Překvapení bylo moc hezké. Na podiu totiž vystoupil celý školní sbor učitelek a učitelů. Zazpívali opravdu moc pěknou písničku. Nejsrandovnější ovšem byla situace, když pokrčovali do rytmu kolena. Žáci měli možnost sledovat, komu jdou kolena pokrčit víc a komu míň.        

                                                                                                                                          Tereza Brázdová

Na jeviště nastoupilo několik gymnastů a lidem v sále se na chvíli úplně zastavil dech, když viděli, jak žáci skáčí přes pana učitele Veselého.                                                                                             

                                                      Vojtěch Tkadlec

Neobvyklé bylo vystoupení dětí z družiny, které tančily a hrály na kytary jako praví rockeři za hudebního doprovodu samotné Nirvany.                                                                                                              

                                         Monika Mašková

Opravdu nejlepší na tom všem bylo, jak nás deváťáci celou akademií provázeli. Odstartovali ji a také ji skvěle ukončili. Pan učitel Honza s nimi nacvičil skvělou zábavu. Zazpívali nám předělanou píseň z Comebacku Vsákneš se do mě jako déšť a k tomu přidali i některé zajímavé pohyby. Myslím si, že toto vystoupení se líbilo všem.          

                                                                   Monika Boušková

Akademie je každý rok hezčí a hezčí. Jsem velmi zvědavá, jaká bude ta další.   

Žofie Kováčová

 


akademie2011