škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

2. společný koncert DPS

Již podruhé se v Protivíně a Chotovinách setkaly dětské pěvecké sbory, aby se podělily o svou radost ze sborového zpívání.

V pátek 14. května 2010 se náš školní pěvecký sbor vydal na výměnný koncert do Protivína. Po příjezdu do Protivína jsme se zabydlely v šatně a poté si prohlédly místní kinosál, ve kterém jsme později měly obě naše vystoupení. Dopoledne byla generální zkouška pro zdejší první stupeň a dětské publikum bylo ukázněnější než u nás. Pak jsme byly rozděleny do dvojic s protivínskými sboristkami. Společně jsme se poté vydaly na oběd do školní jídelny. Následně jsme odpoledne strávily v domovech našich nových kamarádek nebo procházkami po městě Protivíně. V šest hodin začínal koncert pro veřejnost, který se oběma sborům moc povedl a plný sál protivínského kina dlouho tleskal. Na závěr si všechny sbory společně zazpívaly písničku Jarka Nohavici Z Těšína vyjíždí vlaky.

Příští pátek 21. května k nám do Chotovin přijely na oplátku protivínské sbory. Dopoledne byla generální zkouška pro celou naši školu, a dokonce si nás přišly poslechnout i děti ze školky. Potom jsme šly na společný oběd a tradičně se rozběhly do rodin. Deváťačky okoukaly v Protivíně rozloučení se sborem a sešly se u Honzů, aby nazkoušely písničku na rozloučenou pro naši sbormistryni. Od pěti hodin se konal hlavní koncert v kostele Církve československé husitské. Pro sedm z nás byl vlastně poslední, a proto smutnější než všechny předchozí. Dobře ale víme, že dokud se zpívá…
členky sboru