škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

U NÁS PŘED LETY

Putovní výstava historických fotografií dorazila v měsíci říjnu léta páně dvoutisícího devátého i do naší obce.
Cesta to byla daleká. Nápad se zrodil v moravských Buchlovicích, ale posly let dávno minulých do výstavy přispěly i spřátelené slovenské obce Hričov a Soblahov.  Zažloutlé obrázky vypovídající o životě v obcích v době, kam už dosáhne paměť jen nejstarších z nás, našly na pár dní místo ve vkusně připravené expozici v prostorách kulturního domu. Výstavu vhodně doplnila díla místních výtvarnic paní Zdeňky Pohanové a Jaroslavy Vobořilové. Další dva vystavující představovali přímou linku do současnosti. Kresby a obrazy pana Miroslava Zelenky začaly zachycovat tvář Chotovin a Červeného Zahoří krátce po polovině minulého století a fotografie Nikoly Dutkové vznikly vlastně až včera. Vernisáž výstavy doprovodil zasvěceným výkladem pan Jaroslav Wimmer, kterého jistě požádáme u příležitosti vydání jeho knihy o historii Chotovin o přednášku spojenou s autogramiádou. Zástupci nejmladší generace, žáci mateřské a základní školy, přišli  zazpívat, zahrát i zatancovat. Teď už nezbývá než poděkovat organizátorům výstavy za dobře odvedenou práci a podívat se na střípky, které nám připomenou pěkné chvíle strávené s historií.