škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Štěstí není něco, co k člověku přijde jen tak. Přichází spolu s našimi činy. (Dalajláma)

Povídky z jedné a druhé kapsy

Ve středu jedenáctého října se před osmou hodinou ranní sešla celá osmá třída společně s devátými třídami před kulturním domem. Chlapci měli košile a saka a dívky hezké šaty či jiné společenské oblečení. Všichni jsme společně čekali na autobus, který měl namířeno do Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Čekalo nás divadelní představení, Povídky z jedné a druhé kapsy, od slavného novináře a spisovatele Karla Čapka. Přesně v sedm hodin a padesát minut přijel autobus a žáci se do něj nedočkavě hrnuli. Bylo to kvůli divadlu, ale i kvůli nízké venkovní teplotě. Jakmile jsme dorazili do Tábora, vydali jsme se přímo do divadla. Tam jsme se společně s ostatními školami usadili a napjatě čekali. Zhaslo se a vše mohlo začít. Na začátku se nám představil detektiv, který byl hlavní postavou. Později k němu přibyly další tři postavy. Překvapilo mě, že celý příběh hráli jenom čtyři herci, kteří se neustále museli převlékat, aby vypadali jako jiné postavy. Výkony herců byly úžasné, moc se mi líbily. Příběh měl hlavu a patu, stejně jako každé jiné Čapkovo dílo. Na konci představení jsme se dozvěděli zajímavé informace ze života Karla Čapka. Po skončení divadla jsme se přesunuli do autobusu a ten nás dopravil zpět do Chotovin. Moc se nám to celé líbilo, ale byli jsme smutní, že musíme zpět do školy.
 Karolína Pilařová

One step 2019