škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

24. vánoční zpívání

Po dvouleté odmlce jsme v úterý 20. prosince 2022 znovu zahřáli interiér kostela sv. Petra a Pavla v Chotovinách. Rodiče, prarodiče, sourozenci, učitelé i kamarádi zaplnili do posledního místečka lavice i zbývající místo kolem nich a vytvořili nám milou atmosféru pro naše vystoupení. Mohli jsme tak navázat na dlouholetou tradici a uskutečnit již 24. vánoční zpívání. V řadách velkého sboru jste viděli a samozřejmě také slyšeli i naše bývalé členky a žákyně, kterým se podle všeho po zpívání stýská. S díky jim opakujeme, že dveře školy jsou jim vždy otevřené a místa v řadách sboru se určitě najdou. Okna kostelíčka letos svítila do bílého nadělení a venku to pěkně foukalo, ale uvnitř nikomu zima nebyla. Spojovala nás vánoční nálada a všichni se už zase těšíme na Ježíška. U východu nás čekalo milé překvapení. Zavoněl horký čaj a vánočka. Pod dohledem postaviček a zvířátek z betléma, především pak slona s lidskýma očima, je připravily paní Kučerová a Koželuhová. Mockrát děkujeme. Panu Krejčímu ze Stoklasné Lhoty pak děkujeme za klíče od svatostánku, milé přijetí a technickou pomoc. Vzpomínka patří i P. Janu Kuníkovi, který nám vždy připomínal, že kdo ze srdce zpívá, dvakrát se modlí. Všichni sboristé pak vědí, že dokud se zpívá, ještě se neumřelo!

Vanoce se skolou 2022