škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

VÁNOČNÍ DÍLNA 2008

Děkujeme všem, kteří se zasloužili o zdárný průběh tohoto setkání.
Byla to další příležitost přenést naši školu blíže k Vám - rodičům, ale i všem, kteří si myslí, že se bez dobré školy neobejdeme. Učitelé nestáli za katedrou, ale seděli spolu s rodiči za stoly. Učili se jeden od druhého. Děti připravily občerstvení a pomáhaly obsluhovat.  Leckde převzaly opratě a na chvíli se samy staly učiteli. Školní sbor měl další příležitost ukázat, že pilně pracuje a jeho členové už dokáží potřeby své osobnosti, která se sborovým zpíváním kultivuje, podřídit potřebám společenství - sboru. Byl čas si popovídat, potkat staré známé i seznámit se s někým, koho jsme do té doby jen míjeli. Vánoční dílna je už zkrátka naše, tak jako je naše i chotovinská škola.

JAKÉ TO TAM BYLO?