škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Pohádkový den dopadl na jedničku

Prostranství před kulturním domem ožilo v sobotu 26. května dětským smíchem. Spolek přátel školy Chotoviny zde pořádal Pohádkový den dětí. Na děti čekalo 14 pohádkových stanovišť, která prověřila nejen jejich fyzickou zdatnost, ale též jejich bystré mozečky. Za lístečky získané za splnění úkolů si děti vybíraly zajímavé odměny v lístečkovém obchůdku. Novinkou letošního roku bylo barvení hrnečků. Do své kouzelnické kuchyně nechal malé i velké návštěvníky nahlédnout kouzelník Amádeus. Pomyslnou třešničkou na dortu byla pohádka O kouzelné vodě, kterou přijelo dětem zahrát táborské loutkové Divadlo Dokola. Pohodovou atmosféru pohádkového odpoledne doladilo slunečné počasí a výborná točená zmrzlina. Spokojené a rozzářené dětské tváře potvrdily, že si děti svůj den stoprocentně užily.

Den deti 2018