škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Školní slavnost myslivecká

Konec plesové sezóny v Chotovinách patří každoročně Školní slavnosti. Nejinak tomu bylo i letos. V sobotu 17. března se zaplnil sál kulturního domu příznivci tance, dobré zábavy a hlavně chotovinské školy. Tématem letošní slavnosti byla myslivost. Spolupořadatelem byl totiž Myslivecký spolek Chotoviny. Nádherně vyzdobený sál připravili žáci a učitelé naší školy. Jako první vystoupili trubači Okresního mysliveckého spolku Tábor při Základní umělecké škole Sezimovo Ústí. Pod vedením Evy Mlázovské přednesli několik skladeb, které podtrhly slavnostní charakter zahájení. Příjemnou atmosféru doplnilo předtančení děvčat ze školní družiny pod vedení Yvony Kaňové. Choreografii na píseň Hell.o od Lenny vymyslela Anička Borová. Děvčatům se vystoupení velmi povedlo a bylo odměněno zaslouženým neutuchajícím potleskem. Celým večerem provázel osvědčený MIX Františka Vaňka. Společně jsme v rytmu nových i starších hitů dotančili až k slosování vstupenek o ceny. Hlavní cenou byla dvě selata divočáka. Nechybělo ani tradiční půlnoční překvapení. Myslivci uvařili vynikající kančí guláš, po kterém se rychle zaprášilo. Po skvělé večeři se už jen tančilo a zpívalo do brzkých ranních hodin.
Děkujeme všem rodičům, přátelům a partnerům chotovinské školy za jejich stálou podporu a přízeň. Bez nich bychom slavnost nedokázali v takovém rozsahu realizovat. Poděkování patří také všem, kteří na slavnost přišli, koupí vstupenky přispěli na správnou věc a v pohodové atmosféře se s námi bavili po celý večer. Doufáme, že nám zachováte svou přízeň i nadále. Příští slavnost se uskuteční v sobotu 23. března 2019! Těšíme se na Vás.

Skolni slavnost 2018