škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba. (Karel Havlíček Borovský)

Den dětí ve znamení nablýskaných aut

Rychlá kola, nablýskané karosérie a velká kopa zábavy. Taková byla letošní oslava Dne dětí. V sobotu 27. května zaplnily prostranství před kulturním domem téměř tři stovky návštěvníků. Na děti čekala soutěžní stanoviště, která prověřila dětská těla i mozky. Dětskou mrštnost a zdatnost prověřil slalom mezi pneumatikami, házení míčků na cíl a koulení pneumatik. Mozkové závity potrápila kimova hra, piškvorky a skládání puzzle se znaky aut. Za úspěšné absolvování soutěžních stanovišť dostaly děti barevné lístečky, za ty si mohly vybrat zasloužené odměny v lístečkovém obchůdku. Tradicí se pomalu stává barvení triček. Pestrou škálu vzorů od motýlků, srdíček, zeber a ještěrek doplnil vzor autíček. Stále oblíbené je střílení ze vzduchovek. To si letos vzali na starost chotovinští myslivci. Horké odpoledne zvlažila sprcha z hasičského auta, které přivezli hasiči Obce Chotoviny. Malí i velcí, kluci i holky obdivovali nádherná tuningová auta. Své nablýskané miláčky do Chotovin přivezl Tábor Tuning Team a Asfaltado Tuning Team Tábor. Jaké to je být pilotem Formule 1, si mohly děti vyzkoušet na 3D trenažéru. Podle šťastných dětských tváří a úsměvů se oslava dětského svátku opět povedla na jedničku. Což nás všechny pořadatele velice potěšilo a zahřálo u srdíčka.

DetskyDen2017A

DetskyDen2017B