škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Karneval pobavil malé i velké

V sobotu 11. února 2017 se sál kulturního domu v Chotovinách naplnil dětským smíchem. Konal se zde tradiční dětský karneval, který připravily maminky ze Spolku přátel školy Chotoviny. Na 350 malých a velkých návštěvníků čekalo odpoledne plné dětských soutěží, tance, zábavy a sladkostí. Pestrobarevné a různorodé masky zhodnotila porota ze 17 dospělých návštěvníků. Rozhodování nebylo jednoduché. Všechny masky byly krásné, originální a jedinečné. Při vyhlášení výsledků proto nechyběly i slzičky smutku. Malou náplastí na neúspěch představovaly sladké karamelky. V pěti kategoriích nejvíce zabodovali pavouček, vodníček a kominíček, Šebestová, vodník a papoušek, rajče, Pipi Dlouhá punčocha a Hippie muž, oblak, zubní pasta a kartáček a Abraham Lincoln, pouliční lampa, Pat a Mat a srdcová dáma. Masky s nejvíce body obdržely sladký ovocný dort. Další oceněné masky získaly drobné dárky. Překvapením letošního karnevalu bylo klaunské vystoupení. Klaun Cucíno pobavil malé i velké diváky svým kouzelnickým, tanečním a bublinářským uměním. Úspěch měly též tvarované balónky znázorňující meč nebo pejska. Děkujeme všem, kteří přišli, přispěli na dobrou věc a strávili s námi příjemně vydařené odpoledne. Zároveň velmi děkujeme za finanční podporu Obci Chotoviny, díky níž se karneval mohl v takovém rozsahu uskutečnit. Fotoreportáž z karnevalu naleznete na http://knihovnachotoviny.rajce.idnes.cz/.

Karneval2017