škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Když mi bylo pět, máma mi říkala, že klíčem ke spokojenému životu je být šťastný. Ve škole se mě pak ptali, co chci v životě dělat. Když jsem odpověděl, že být šťastný, tvrdili mi, že jsem nepochopil zadání. Opáčil jsem, že oni nepochopili život. (John Lennon)

Okresní florbal pro 4. a 5. třídy

Poslední listopadový týden se konaly dva florbalové turnaje pro 4. a 5. třídu. Nejdříve své síly poměřili chlapci, kteří odehráli vyrovnané zápasy, ale nedařilo se jim výsledkově. Většina zápasů končila o jeden gól v náš neprospěch. Jediný úspěch jsme si připsali s tučapskou školou. Celkově z toho bylo 8. místo.
Větší radost nám udělala děvčata, která svůj turnaj odehrála hned následující den. Úvodní prohra 2:1 s Dražicemi je do kolen neposlala a v následujícím zápase protihráčky z Mladé Vožice téměř k ničemu nepustila. Naopak brankářka soupeřek byla zasypána nespočtem střel. K naší smůle si však žádná z nich nenašla cestu až do sítě. Proto zápas skončil 0:0. V dalším zápase naše děvčata ve vyrovnaném utkání prohrála 2:1 s celkovými vítězkami ze Soběslavi. Na závěr nás čekal soupeř, který na těchto akcích pravidelně získává místa nejvyšší. Vidina konečného třetího místa byla však silná, a tak se chotovinské dívky do holek ze Zborovské pustily bez bázně a hany. V poločase však na ukazateli skóre svítil stav 0:1 v náš neprospěch. V tom druhém Zborovskou zatlačily, z čehož vytěžily vyrovnávací gól. Náš tým dál tlačil, ale soupeřky odolávaly a několikrát se dostaly samy před naši bránu. Eliška jim však svými zákroky žádnou radost nedopřála. Naopak naše děvčata dokázala ze silného tlaku vytěžit i druhý gól a po vítězství 2:1 se mohla radovat z konečného třetího místa.

Florbal 4 5 2023