škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže. (Karel Havlíček Borovský)

Družinová grilovačka

Každoročně se na konci školního roku sejdeme, abychom zhodnotili, co se nám povedlo, co je třeba vylepšit a také vyhodnotíme soutěže. Akce probíhá ve svátečnější atmosféře než každodenní činnosti, rozdávají se diplomy a odměny, některé děti se s námi loučí. Letošní akce byla zvláštní v tom, že z družiny letos odcházejí tři paní vychovatelky. Na mateřskou dovolenou paní vychovatelka Verča Benešová, paní vychovatelka Dáša Bredová po třicetileté činnosti v chotovinské škole do důchodu a v družině končí i paní učitelka Jana Němečková.

Nápad vystrojit velkolepou oslavu s grilováním selátka se zrodil v hlavičce Zdendy Kolacího. Kolací dodali prasátko i gril. Přítel Verči, Jirka, se postaral o to, aby bylo prasátko správně propečené a mělo křupavou kůrčičku.

Akce propukla ve čtvrtek 18. června dopoledne. Lákavá vůně pečícího se selátka kroutila nosíky v celém okolí.

Na oslavu jsme se náležitě připravili. Prostřené stoly zaplněné různými dobrotami, které přinesly děti, lákaly tu a tam si zobnout. Ale místo v žaludku jsme si nechávali hlavně na masíčko. Kolem 14. hodiny začal Jirka odkrajovat první kousky a pak jsme jen jedli a jedli. Masa bylo dost, všichni se dosyta najedli a dostali i ti, kteří na naši akci zašli. Na závěr jsme rozdali diplomy a ceny, uklidili a hurá domů! Rozloučení bylo dojemné, došlo i na slzičky. Maso šťavnaté a i počasí nám vyšlo.

Děkujeme manželům Kolacím, Pavlu Kolacímu, Jirkovi Čabákovi a dobré partě v družině, bez jejich pomoci bychom nemohli tak náročnou akci uskutečnit.