škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

Kamarádi ze ZOO

V lednu k nám do školní družiny přijela paní lektorka ze ZOO Hluboká nad Vltavou. Přivezla nám na ukázku pár zvířecích kamarádů, které mají v této milé jihočeské zahradě. Jako první nám představila dvě morčátka – jedno bylo domácí a jedno divoké, což jsme poznali na první pohled. Dále jsme se seznámili se suchozemskou želvou Žofkou. Prohlédli jsme si prázdný krunýř obřích rozměrů. A na závěr přišlo to nejlepší – z hadrového vaku vyndala paní lektorka velikého hada. Některým z nás se zatajil dech. Dozvěděli jsme se, že je to krajta královská a jmenuje se Mireček. Všichni jsme nakonec ztratili zábrany a statečně jsme si Mirečka pohladili. Zajímavé bylo, že hadům stačí jíst jednou za 14 dní a v přírodě dokonce jednou za měsíc. To bychom tedy nevydrželi! Paní lektorka nás všechny pozvala na návštěvu do jejich ZOO a prozradila nám, že novým velkým přírůstkem je tygr jménem Oliver. Tak hurá na výlet!

ZOOfriends