škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Vánoční kouzla v Líbeznicích

Na úterý 25. listopadu jsme se už ve školní družině nemohli dočkat, protože nás čekal výlet za kouzelníkem. Jelo nás více než 80, takže z Chotovin jsme vyráželi dvěma autobusy. Za hodinu a půl jsme dorazili do Líbeznic. Divadlo už na pohled bylo krásné a trochu tajemné. Když nám paní uvaděčka ukazovala místa, kde budeme sedět, zjistili jsme, že prvních 5 řad je našich. Bylo jasné, že podívaná bude úžasná a možná i nějaké to kouzlo odhalíme.
Ve dvě hodiny to začalo. Na pódiu byla spousta dárků, vánoční at-mosféra na nás dýchla a jedno kouzlo začalo stíhat druhé. Naše první řady nám v odhalení kouzel vůbec nepomohly. Přitom kouzelník dělal všechna kouzla tak samozřejmě, že to vypadalo, jako by přesunutí kostek z jedné hrabičky do druhé byla hračka. Do kouzlení se zapojily i děti, maminky i paní vychovatelky. Hodina utekla jako voda. Tak je to vždycky, když vás něco tak vtáhne do děje!
Po skončení jsme se všichni s panem Kožíškem vyfotili, pak následovala autogramiáda a také nákup hraček v kouzelnickém obchůdku. Cestou zpátky nás pan řidič vzal přes centrum Prahy, a tak jsme mohli v podvečer obdivovat Pražský hrad, Národní muzeum nebo sochu sv. Václava. Výlet se vydařil a my už se těšíme, kam pojedeme příště.

MagicTheatreLibeznice