škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba. (Karel Havlíček Borovský)

Dravci a sovy v družině

V pondělí 17. března nás ve školní družině navštívil sokolník Jan Brož z Jindřichova Hradce, který se se svou rodinou snaží vybudovat soukromou zoologickou zahradu pouze se zvířaty, která žijí v České republice.

Velmi jsme se na jeho návštěvu těšili a byli jsme zvědaví, jaké dravce a sovy nám přiveze ukázat. Překvapení bylo veliké. Po obědě jsme se přesunuli do sportovní haly a tam už na nás čekali dravci, ukrytí do dřevěných bedýnek. Od sokolníka Jana Brože jsme obdrželi podrobné instrukce, jak se máme k ptákům chovat (nesměli jsme je hladit, volat na ně, zvedat ruce do výšky a mávat na ně), a přednáška začala. Dozvěděli jsme se zajímavé a užitečné informace o každém předváděném druhu a některé nám dokonce byly posazeny na ruku. Na okamžik si hned některý z nás připadal jako opravdový sokolník.

Ptáci byli velmi ochočení a za odměnu (kousek syrového masa) létali na určená místa po hale, což se nám velmi líbilo.Na vlastní oči jsme měli možnost vidět například káni Harrisona, orla bělohlavého, poštolku obecnou, sokola stěhovavého, krkavce velkého, sovu pálenou, puštíka obecného, výrečka bělolícího, výra velkého a jako zajímavost i ochočeného tchoře, který „provoněl" celou halu.

Tato přednáška se nám velmi líbila, škoda, že jste nás neviděli s nebezpečnými dravci na rukou. Malou ochutnávku můžete zhlédnout na webu naší školy.

Raptors14 1

Raptors14 2