škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba. (Karel Havlíček Borovský)

Čarodějnice v družině

Hlavním tématem posledních dnů v měsíci dubnu je povídání o tradici pálení ohňů a o tajemství svatojakubské noci. Na naše čarodějnické rejdění jsme se moc těšili a také pečlivě připravovali. Nasbírali jsme dříví na oheň, po chvilkách vyráběli čarodějnici a doma s maminkami připravovali čarodějnický úbor. Už jen stačilo objednat počasí.

Ve čtvrtek 25. dubna se sluníčko vylouplo z mraků a celé odpoledne předvádělo svoji sílu. Vedro nám ale nezabránilo v zábavě, kterou pro nás paní vychovatelky připravily. Házeli jsme kouzelnickou hůlkou, míchali kouzelné lektvary a létali na koštěti jako o závod. Mezitím "ohniváci" rozdělali a udržovali oheň, na kterém jsme opékali buřtíky.

Oceněny byly nápadité čarodějnické převleky a také došlo na naši vyrobenou čarodějnici. Skončila na ohni. Trochu jsme pro ni smutnili, protože se nám povedla a moc se nám líbila.

A byl tu konce našeho čarodějnického odpoledne. Měli jsme radost, že ho s námi trávili i někteří rodiče a prarodiče.

witches2013

witches123