škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Velikonoce v ŠD

S prvňáky jsme o Velikonocích tvořili, ale také jsme si připomínali jejich historii. Prošli jsme křížovou cestu a vysvětlili jsme si, co vlastně Velikonoce připomínají. Mluvili jsme o pověrách a tradicích, které se dříve hodně dodržovaly. Některé jsme dokonce okusili "na vlastní zuby". Lovili jsme pusou kamínky z potoka (z mísy s vodou) a hodili jsme je za sebe, čímž jsme si zaručili, že se nám bolest zubů vyhne na celý rok. Na Škaredou středu jsme se všichni na sebe usmívali ještě více než obvykle, abychom se nemračili každou středu v roce. K našemu velkému překvapení kluci našli na farské zahradě zlaté kapradí, pod nímž se ukrýval poklad v podobě čokoládových vajíček. V úterý jsme velikonoční svátky zakončili výletem do Tábora. Navštívili jsme Velikonoční výstavu. Viděli jsme nádherné kraslice, velikonoční výzdoby a zaujala nás křížová cesta ve skořápkách slepičích vajec. Také jsme zhlédli výstavu s názvem Historické cukrárny. Obdivovali jsme staré formy a další náčiní používané v kuchyních a cukrárnách. Sbíhaly se nám sliny nad povedenými replikami dortíků a cukrovinek. A tak jsme uháněli do cukrárny - mňam. Cestou na vlak jsme se ještě zastavili u Jordánu. Někteří si užívali na dětském hřišti a ostatní se zaujetím pozorovali bagry a další stroje při práci na odbahnění nádrže. 

easterclub