Když se v životě díváš na to, co máš, vždycky můžeš mít víc. Ale když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost. (Oprah Winfrey)

Ohlédnutí za zimou v ŠD

I letos jsme si zimu v družině užili. Několikrát jsme vyrazili bobovat na kopec pod kuželnu. A to byla paráda! Svištěli jsme dolů jen tak pro radost, ale i se zapálením závodníků. Koho už nebavilo běhat do kopce nebo si zapomněl boby, stavěl domečky ze sněhu. Skupinky malých i velkých sněhuláků jsme obdivovali před jídelnou i na družinové zahradě. V zimě jsme nezanevřeli ani na farskou zahradu, kterou jsme si moc oblíbili. Na koulování ideální místo.

I když bylo venku ošklivo, nenudili jsme se. Chodili jsme do sportovní haly. V průběhu zimy jsme několikrát vyzdobili sál - na Mikulášskou diskotéku, ples hasičů a karneval. Ohřáli jsme se také v kuchyňce při vaření. Pochutnali jsme si na pizze, koblihách i bábovce. Nezapomněli jsme ani na ptáčky a připravili jsme pro ně dobrotu z loje a slunečnicových semínek.

Jako loňský rok i letos probíhal družinový turnaj ve fotbálku. Letošními vítězi se stali mezi kluky Radim Knotek a Nikola Smažík (tým Newim)  a z dívek byly nejlepší Dominka Šimková a Jíťa Pavlíčková (tým Peříčka).

V 1. oddělení probíhá celoroční soutěž "Cesta kolem světa". Na podzim jsme prošli Evropou, zima nás zastihla v Antarktidě a nyní jsme dopluli do Ameriky. Díky pečlivé přípravě p. uč. Veselého vznikl pro všechny děti ŠD projekt o tomto kontinentu. Byli jsme v Severní Americe, kde jsme se třásli zimou. Zazpívali jsme si Grónskou písničku, získali jsme kamarády mezi ledními medvědy a tuleni, obdivovali jsme krásy kanadských jezer, procestovali jsme USA křížem krážem a nahlédli jsme do Mexika. Čeká nás další část projektu - Jižní Amerika a my už se moc těšíme na Bermudský trojúhelník, pyramidy, deštný prales, zkrátka všechny zajímavosti tohoto kontinentu.

Vychovatelky ŠD

clubgeography