škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Karneval v družině

A bylo veselo! Ve čtvrtek 14. února se ve školní družině sešly desítky masek, aby si vesele zadováděly v rytmu hudby a změřily své síly při soutěžích.

Tentokrát nás velmi potěšilo, že většinu masek vyrobily děti samy v družině a doma už jen za pomoci šikovných maminek „doladily“ oblečení. Mohli jsme vidět několik rozpustilých pejsků, nádherné kočičky, neohrožené piráty, neposedné kočičky, křehké víly, sladký banán, neoloupanou cibuli, bezdomovce „gentlemana“ a mnoho jiných nápaditých výtvorů.

Jednotlivá stanoviště soutěží byla v obležení. V jedné družině byl udělán slalom ze švihadel, který masky musely na improvizovaných lyžích v co nejkratším čase sjet, v druhé družině nechyběla diskotéka přerušovaná oblíbenou židličkovanou a na chodbě jsme do malé tlamy velkého lva prohazovali míčky a lev vypadal, že má opravdu bezedné břicho. Vítězové z každé hry získali sladké odměny a na nejhezčí masky čekala zasloužená odměna. Chceme poděkovat všem rodičům, kteří pomohli svým dětem s přípravou, a hlavně dětem, že si dokázaly vyrobit tak krásné masky. Brzy se těšíme na další dovádění, tanečky a soutěže.

 


clubcarneval20131

clubcarneval20132