škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

Solná jeskyně

Stejně jako loni i letos vyrážíme na minivýlety do solné jeskyně. Ti, kteří už okusili pohodu a legraci v království soli, se již nemohli dočkat. A většina ostatních se nenechala dlouho přemlouvat. Vždy v pátek skupinka deseti dětí po obědě cupitá na vlak do Tábora. Máme čas akorát dojít do solné jeskyně na Křižíkově náměstí. Třičtvrtě hodiny uvnitř uteče rychle. Ale každý stihne relaxaci na pohodlném lehátku, nejlépe zasypán od kamarádů hromadou soli. Podoba s pískem vyloženě láká k postavení solného hradu a dalšímu hraní jako na pláži. Pak už jen vyklepat sůl z nohavic a rukávů, koupit malý solný kámen a zase se jde na vlak. V Chotovinách si sice někteří stěžují na bolavé nohy, ale veselé štěbetání svědčí o tom, že to stálo za to!


saltcave