škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo sám v sebe doufá, ten nejlepší podporu nalezl. (Karel Havlíček Borovský)

Výlet ŠD do Království železnic

Na tento den jsme se všichni moc těšili. Ráno jsme se sešli u vlaku a hned jsme tušili, že výlet bude jedno velké dobrodružství. Rychlík s námi svištěl směr Praha a my jsme si vybalili svůj proviant od maminek a hodovali.

V Praze na Hlavním nádraží nás čekala první zkouška. Jízda metrem! Pro mnohé to byla první zkušenost s tímto dopravním prostředkem. Kalamita nastala hned na schodech. Rychlost schodů "Macht 3" většinu překvapila. Za pomoci vychovatelek jsme nastoupili a ty se pak snažily udělat rekord v běhu po jezdících schodech, abychom za jejich pomoci i vystoupili. Někteří z nás si přáli strávit v metru celý den. Konečně jsme se v plném počtu ocitli na nástupišti. Očekávali jsme netrpělivě vlak. "Už vidím světla," kdosi vykřikl. S potleskem a hromadnými výkřiky radosti jsme vzbudili zájem Pražanů. Někdo se usmíval, někdo si raději vybral vzdálenou část vozu. Na stanici metra Anděl většina z nás nikdy nezapomene. Ten první pohled na dlouhé schody, které nikde nekončí. Chtělo to kus odvahy vyjet do neznáma.

V 11 hodin jsme plní nových dojmů dorazili do Království železnic. Ujal se nás pan ředitel, rozdal nám pracovní listy a my vyrazili plnit úkoly do dvou pater úžasného malého světa. Stovky kolejí, desítky modelů vlaků, aut, stavebnice LEGO ukrývaly odpovědi na otázky. Ti nejrychlejší dostali odměnu. A všichni jsme se pak v klidu věnovali prohlídce. Někdo využil dětského koutku, jiní sledovali v kině pohádky z LEGOfilmů, pro větší z nás byly velkým zážitkem herní konzole XBOX. Tři hodiny nám v tomto světě vláčků utekly jak voda a my se vydali zpět na dobrodružnou cestu metrem a návrat domů vlakem. V podvečer jsme dorazili do Tábora, kde jsme náš výlet zakončili sladkou tečkou v podobě zmrzliny. V Chotovinách jsme se rozutekli do svých domovů a nadšeně vyprávěli své nové zkušenosti a zážitky.

Účastníci zájezdu