škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba. (Karel Havlíček Borovský)

Masopust v družině

Masopustní nálada přišla i do naší školní družiny. V den karnevalu jsme mohli vidět společně tančit akční hrdiny, pohádkové postavy, Mexičana, fotbalistu s fanouškem a zvířátka, ale originálně i vajíčko nebo kalendář. Odborná porota ocenila nápaditost a detaily v provedení. Vybrat nejlepší masky nebylo vůbec jednoduché, a tak se nakonec o první místo podělili tři výherci – ježek (Janička Bartoňová), dědek (Lucka Karasová) a baba Jaga (Pavel Babický). Pro gratulaci za druhé místo si přijela-nepřijela princezna Koloběžka (Dominika Šimková). Na třetím místě se umístil Harry Potter (Matěj Šindelář). Ani skutečnost, že někteří nechali masky doma, nikomu nebránila si naplno užít veselé hry. Ten, kdo neměl masku a chtěl, využil kostýmových zásob družiny. Pak už tu byly princezny, dvojčata a hastroš. Samozřejmostí je občerstvení, které si děti nachystaly v podobě mrkvové pomazánky.


Další radostí v období masopustu jsou koblihy. A každý, kdo to někdy zkusil, ví, že nejlépe chutná vlastnoručně usmažená. Nezaměnitelná vůně se po celé škole linula hned dvakrát. Prvňáci měli koblížky kynuté a oslazené marmeládou. Starší zvolili těsto z tvarohu a obalení ve skořicovém cukru. Obě variace koblihových hodů měly velký úspěch – mňam!

Tak rychle do fotogalerie, ať to vidíte na vlastní oči!


koblihy