škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Kdo si myslí, že se učí, ten je vlasti chlouba; kdo si myslí, že dost umí, začíná být trouba. (Karel Havlíček Borovský)

Zimu máme v družině rádi

Zimu máme rádi

Koulování a stavění sněhuláků si užíváme dosyta. Jak jen to jde, vytáhneme boby a lopaty a vyrážíme na kopec. Kluci už se nemohli dočkat, až se dostaneme na rybník, a proto začali hokej trénovat na zahradě bez bruslí.
A že nám počasí nepřeje každý den? Nevadí! V družině se zabavíme. Když jsme nemohli na ledě dovádět my, vystačila nám tuš, zmizík, papír, kancelářské spínky a magnet a vyrobili jsme si sněhuláka, který umí bruslit. Kdo chtěl raději něco tajuplnějšího, udělal si yettiho s kožichem z kmínu. Někteří se zajímají o hity ve světě módy a přichystali nám poutavou přehlídku. Několik zajímavostí jsme si odnesli z přednášky, kterou nám připravil Matěj na téma Historické mince z Číny. Společenské hry, stavebnice a knížky jsou samozřejmostí.

Konečně na ledě

Po dlouhém plánování to konečně vyšlo. Mrazy nám zajistily dostatečně silný led, sluníčko se jen smálo, a tak jsme vyrazili. I přestože většina tentokrát neměla s sebou brusle, na rybníce si to užili všichni. Někteří sehráli napínavý hokejový zápas, jiní zas trénovali rovnováhu na dvou úzkých železech při volné jízdě a někomu k radosti postačilo hrablo na sníh!

Pololetní párty

Poslední den v lednu školáci dostali vysvědčení, a ať už byly jedničky odshora dolů, nebo se tam objevila i jiná číslice, všichni byli rádi, že první pololetí mají za sebou. Proto jsme se rozhodli to oslavit. Ovšem příprava párty není bez práce. Ve středu jsme upekli kakaové řezy s jablky. Ve čtvrtek jsme připravili jahodový krém k buchtě a mrkvovou pomazánku na jednohubky. Moc jsme si pochutnali!  Znalci hudby se ochotně ujali role „dýdžejů“, a tak si děti užily i tance.

Pokud chcete vidět více obrázků, vzhůru do galerie!

club_icepond