škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Družinový výlet za poznáním

Podzimní výlet družiny do hlavního města Prahy byl nejen cestou za poznáním, byl to i výlet za dobrodružstvím.
Ráno 15. října se družina sešla na vlakovém nádraží už ve čtvrt na devět. Bylo nám chladno. Teploměr ukazoval ne víc jak 0 ° C. Všichni byli nachystáni. Děti se těšily na cestu vlakem. Pro některé to bylo vlakem poprvé. Děti byly rozdělené do tří skupin, vždy ke své družinové učitelce.
Vlak přijel s mírným zpožděním. Všichni se usadili a čekali na jeho odjezd. Samozřejmě bylo velké mávání na rozloučenou. Pak už se jen čekalo, kdy dorazíme do přestupní stanice Benešov. V tomto čase začalo zkoumání obsahu batůžků a porovnávání svačinek. Někdo měl svačiny akorát, někteří měli svačinky na tři výlety. Výměna sladkostí byla samozřejmostí.
Do Benešova jsme jeli novým vlakem Regio a z Benešova rychlíkem. Děti byly okouzleny „kupíčky“.
V Praze, kam jsme dorazili hodinu před polednem, jsme všichni vyšli z nádraží a zamířili do soukromého muzea.
Expozice má téměř všechny současné modely stavebnic. Jednotlivé místnosti jsou tématicky různorodé. Některé se věnují městům, budovám, památkám a jiné jsou technické. Součástí muzea jsou i dvě herny, kde se dětem velmi líbilo a některé děti se zapojily do soutěže a vyhrály do družiny dva Lego panáčky. Za odměnu dostaly i katalog na letošní rok.
Skupinky, které zrovinka nebyly v muzeu, procházely starou Prahou. Děti viděly odbíjející orloj, Staroměstské náměstí, Karlův most, Národní divadlo. Úžasná byla žena socha, která byla tak přesvědčivá, že mnohé děti se ptaly, kam se do ní ty drobné peníze hází. Někteří si koupili suvenýry z Prahy. Nakoupili je nejen v muzeu, ale i cestou po Praze. Celá družina si dala závěrečný sraz „pod koněm“. Starší děti hned věděly, že se jedná o sochu svatého Václava. Pořídili jsme několik společných snímků a už jsme chvátali na vlak domů.
Zpět na nádraží v Chotovinách jsme dorazili navečer s mírným zpožděním za deset minut šest. Nikoho jsme neztratili, nevyměnili a už se těšíme na další výlet.
Výletu „ZDAR, ZDAR, ZDAR!“.

Vychovatelky ŠD

Další obrázky z výletu do Prahy


schoolclub_lego