škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Za Igorem do ZOO

V sobotu 18. června navštívily děti ze školní družiny  v ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou „svého“ adoptovaného klokánka. Všem se nám moc líbil a někteří si ho chtěli odvézt domů alespoň na prázdniny. Výlet se nám opravdu vydařil. Kromě zvířátek v ZOO jsme měli možnost prohlédnout si Lovecký zámek Ohrada, kde jsou velké sbírky loveckých trofejí, loveckých zbraní a poutavé expozice s interaktivními prvky věnované vývoji těžby a dopravy dřeva. Zajímavé bylo i seznámení se světem našeho největšího hlodavce bobra evropského, který je zároveň po jihoamerické kapybaře druhým největším žijícím hlodavcem na planetě Zemi. Všem výlet na Ohradu doporučujeme, jelikož každým rokem přibývá něco nového. Staví se nové pavilóny. Překvapí vás i ten s názvem Český les, protože takhle zblízka můžete pozorovat stehlíky jen výjimečně a určitě vám předvedou opravdový koncert. Najdete tam nová zvířátka. Zanedlouho se nastěhuje i největší zvíře, které u nás žije, los evropský. Příjemným překvapením byl i vstup do zámečku Ohrada v ceně vstupenky do ZOO. Sejdeme se v Ohradě.

Obrázky najdete ve Fotogalerii


igor