škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každého to mistra hněte, jiný-li se do řemesla plete. (Karel Havlíček Borovský)

Máme rádi les i zvířata

Ve středu 30. března jsme jako každé jaro vyrazili čistit les. Ač jsme se této činnosti věnovali i na podzim, byli jsme překvapeni, kolik odpadků dokázali lidé zase do lesa naházet. Krabičky od cigaret, flašky skleněné i plastové, různé hadry, koberečky, také prkénko od záchodu, starý mixér a jiné věci, které už asi doma nejsou k potřebě. Je pro nás nepochopitelné, proč lidé nedovezou věci do sběrného dvora, který je tak blízko? Proč chodí do lesa na procházky, když každou odhozenou krabičkou, vypálenou svíčkou, lahví nebo jen obalem od sušenek říkají, že ho nemají rádi a vůbec jim nezáleží na tom, jak bude vypadat. Chceme si hrát v čistém lese a sami si ho uklízíme. Chceme vzkázat všem, co hází odpadky do lesa rok co rok, že vaše chování nechápeme a prosíme vás, abyste ujeli nebo ušli o těch pár metrů dál a dali svoje nepotřebné a rozbité věci na skládku, kam patří. Pokud nevíte, co nám na vašem chování vadí, tak udělejte pokus. Poházejte ty věci, které vám v lese vypadnou z rukou, po vaší zahradě, nechte je tam dlouho ležet a přeptejte se svého svědomí, třeba se probudí, když půjde o Trautenberkovo. My si rádi hrajeme v Krakonošově.         

Všichni ze ŠD

Nekonečný příběh!

Pořád slýcháme: "Ach, ta mládež!" Ale mládež je stejná jako celá společnost. Některé děti jen už bohužel stačily od svých rodičů a prarodičů odkoukat, že z cizího krev neteče. Týden poté, co děti vyčistily les, se na stejném místě objevilo tohle nadělení. Myslím, že mládež sem nepřivezla staré obklady, neválečkovala si kuchyň ani jí nepatří pilule a čípky. Podívejte se níže na fotografie z místa činu a porovnejte, nad kým bychom měli vzdychat. Lidská hloupost je nekonečná a boj proti ní nesmí nikdy skončit, protože jinak by zamořila svět. V tomto boji fandím naší mládeži a nebojím se jít příkladem. Dospěláci, ukažte, že ne všichni jsme líní a hloupí.

Jiří Honza


schoolclubforeststupidity1stupidity2stupidity3