škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Výlet družiny na Konopiště

V sobotu 8. května jsme se sešli v hojném počtu na nádraží a v 8.40 už jsme uháněli vlakem směr Benešov. Hned začátek cesty nám zpříjemnil svým nástupem do vlaku dětský herec Martin Holec (alias Marek Barna z Ordinace v růžové zahradě), kterého kupodivu znaly téměř všechny děti. Společné fotky a podpisy s věnováním nám nečekaně, ale velmi příjemně zpestřily začátek cesty.


Cesta z Benešova na Konopiště nám utekla rychle, a tak v 11h nás již čekala prohlídka. Zajímavé povídání a hlavně velká sbírka loveckých trofejí nás zaujala natolik, že jsme nevěděli, jak rychle může uběhnout jedna vyučovací hodina / prohlídka trvala přesně 45 minut/.Odměnou za vzorné naslouchání paní průvodkyně byla zmrzlina na nádvoří. Další naše kroky vedly do Střelnice, kde jsme vyslechli povídání a krátký film. A pak už jsme se těšili na oběd, který nám přichystaly maminky, ale ještě jsme stihli vzít úprkem obchůdek se suvenýry.


Při obědě v zámecké zahradě, kde kolem rozkvétaly magnólie a rododendrony a navíc se procházel páv, si leckterá holčička připadala jako princezna. Je pravda, že jeden z chlapců si piknik zpříjemnil nečekaným koupáním ve fontánce, ale sluníčko nám krásně hřálo, tak byl oděv za chvíli docela suchý. Než jsme se vydali zpět na vlak, rozloučili jsme se s medvědem Kazimírem, který je miláčkem celého zámku a potěšením každého návštěvníka, a paní průvodkyně nám prozradila, že už je mu 26 let.


Cesta k domovu nám utíkala rychle. Jeli jsme rychlíkem. Zastavil až v Táboře, a tak jsme měli chvilku, abychom si koupili ještě jednu zmrzlinu. Tu nejlepší na celém světě, tu na nádraží. A pak už do Chotovin, kde na nás čekaly maminky a my unavení, ale šťastní si mohli odpočinout v jejich náručí.

 


school_cluba

 

school_clubb