škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

BRAMBORIÁDA

V pátek 23. října jsme si uspořádali den s bramborami. Hned po obědě pro nás byly připraveny sportovní soutěže, kde brambora hrála hlavní roli, tedy kromě nás.
Asi nejvíce se nám líbilo posouvání brambory do cíle nosem. Občas jsme se netrefili, takže nosík zajel na koberec, nebo do brambory ťuklo čelo. Balancovat s bramborou na hlavě se nám zdálo jednoduché, ale i když nám paní vychovatelky vybraly ty nejplacatější, byli tací, co nevyrazili ani ze startu. Pak jsme se rozdělili na dvě skupinky. Jedna šla s p. vychovatelkou Bredovou vyrábět z brambor tiskátka, kterými jsme zdobili podzimní stromy, a druhá skupinka šla s p. vychovatelkou Kaňovou do naší krásné kuchyňky a tam jsme si upekli bramboráky. Těsto nám připravily naše starší kamarádky z druhého stupně, kterým chceme ještě dodatečně poděkovat. Zbylo na nás na všechny, vůně se linula celou školou a přilákala na ochutnávku i pana ředitele. Bylo to krásné odpoledne a my zjistili, jaká zábava může být s obyčejnou bramborou.

Další obrázky podzimních radovánek


Lesní dílna