škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

LESNÍ OBYDLÍ, BUŘTY, OHEŇ, KYTARA A PÍSNIČKY

V průběhu září jsme s dětmi z družiny vyráželi do blízkého lesa, kde si skupinky kamarádů stavěly svá lesní obydlí.
Práce to byla náročná, ale často zábavná a dobrodružná. Klučičí stavby připomínaly dobře maskované  bunkry, kdežto v holčičích bylo útulno a naklizeno. Zametené jehličí, listy vystlané postele, spižírny plné zásob… Všechny děti byly po zásluze odměněny diplomy a uspořádali jsme si táborák. Nechyběly buřty, opečený chléb, kytara, na kterou paní vychovatelka zahrála nejen naší oblíbenou „Jupí, čerte“, ale i mnoho jiných písniček. Navíc nás celou dobu hřálo sluníčko a nebyl den, aby nás nepošimralo svým paprskem. Zkrátka září jsme si krásně užili.

Chcete vidět další obrázky?

 
Lesní obydlí