škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Štěstí není něco, co k člověku přijde jen tak. Přichází spolu s našimi činy. (Dalajláma)

ŠD na Kámeni

Na nedělní výlet do Chýnovských jeskyní a na hrad Kámen jsme se těšili už měsíc dopředu. Den D nastal 22. května. Plný autobus dětí odjel směr Chýnov. V jeskyních nás překvapila hloubka, do které jsme se měli vydat. Cesta byla nelehká, leckdy kluzká, ale krásná. A ten obchůdek, když nás jeskyně propustila! Vzali jsme jej útokem. Určitě většina rodičů byla po našem příjezdu obdarována opálem, ametystem, tygřím okem nebo růženínem. 
Hrad Kámen nelze přehlédnout, když se vydáte směrem na Pelhřimov. Zde pro nás paní kastelánka připravila dětskou prohlídku, kde jsme sami hledali klíče a odemykali si dveře hradu. Rytíř Václav nám pak ukázal středověké zbraně, které jsme mohli vyzkoušet. Prošli jsme si i muzeum motocyklů, kde se nám asi nejvíc líbila Jawa nanuk a Čechie-Böhmerland, která byla nejdelší sériově vyráběný motocykl.

SD Kamen 2022