škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Školní družina v solné jeskyni

Od letošního března jsme se v družině vrátili k návštěvám solné jeskyně. Vyhradili jsme si pro tuto aktivitu pátky, a tak v jednu hodinu můžete vidět na vlakovém nádraží děti natěšené na cestu do Tábora. Baví nás vlak i cesta MHD, která je pro mnohé premiérou. Největším zážitkem je kloubák. Dlouhý autobus, který má uprostřed kolotoč, jenž bývá zdrojem dětské zábavy. Nikdo nechce sedět, všichni se chtějí točit uprostřed.
Když dorazíme do cíle, čeká nás jeskyně s příjemnou hudbou a s příjemným oranžově žlutým osvětlením. Solná jeskyně působí léčivě na celý dýchací systém. Jód i ostatní prvky odplavují nežádoucí produkty zánětů, zmírňují bolest a podporují látkovou výměnu. Pobyt je vhodný i při léčení kožních alergických onemocnění.
Děti střídají hru s odpočinkem na lehátkách. Po hodince, která vždy uteče jako voda, nás čeká cesta zpět. Ve městě míváme necelou hodinu čas, a tak si ji zpříjemníme někdy zmrzlinou, nebo pizzou a jindy zas pobytem na dopravním hřišti u Jordánu.

salt chamber 22