Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že to nezvládneš, pokaždé máš pravdu. (Henry Ford)

Školní družina v solné jeskyni

Od letošního března jsme se v družině vrátili k návštěvám solné jeskyně. Vyhradili jsme si pro tuto aktivitu pátky, a tak v jednu hodinu můžete vidět na vlakovém nádraží děti natěšené na cestu do Tábora. Baví nás vlak i cesta MHD, která je pro mnohé premiérou. Největším zážitkem je kloubák. Dlouhý autobus, který má uprostřed kolotoč, jenž bývá zdrojem dětské zábavy. Nikdo nechce sedět, všichni se chtějí točit uprostřed.
Když dorazíme do cíle, čeká nás jeskyně s příjemnou hudbou a s příjemným oranžově žlutým osvětlením. Solná jeskyně působí léčivě na celý dýchací systém. Jód i ostatní prvky odplavují nežádoucí produkty zánětů, zmírňují bolest a podporují látkovou výměnu. Pobyt je vhodný i při léčení kožních alergických onemocnění.
Děti střídají hru s odpočinkem na lehátkách. Po hodince, která vždy uteče jako voda, nás čeká cesta zpět. Ve městě míváme necelou hodinu čas, a tak si ji zpříjemníme někdy zmrzlinou, nebo pizzou a jindy zas pobytem na dopravním hřišti u Jordánu.

salt chamber 22