škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Každý je demokrat, když jde o někoho vyššího, než on jest, a každý je aristokrat vedle nižšího. Ta pravá demokracie však neleží v tom, abychom se rovnali vyšším, což lehké jest, nýbrž abychom se nevypínali nad nižší, než jsme sami; každý musí začít s demokracií sám u sebe a pak to půjde. (Karel Havlíček Borovský)

Zimní olympiáda 2022 v ŠD

V druhé půlce ledna proběhla mezi prvňáčky zimní olympiáda. Počasí bylo sice pěkné, slunečné, ale sněhu bylo venku pomálu. Sportovní disciplíny jsme tedy upravili pro vnitřní sportoviště v družině. Nejprve jsme si v krátkosti popovídali o historii ZOH a o zimních sportech vůbec.Účastníci se poté utkali v těchto disciplínách: curling (metaná), hokej a biatlon. Při biatlonu nechyběla zimní výstroj – čepice a rukavice. Všichni se velmi snažili, zasportovali jsme si a také se královsky pobavili.

ZOH 2022 SD