škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Když se v životě díváš na to, co máš, vždycky můžeš mít víc. Ale když se díváš na to, co nemáš, nikdy nebudeš mít dost. (Oprah Winfrey)

Září ve školní družině

Každoročně v září připravujeme ve školní družině akci Pasování prňáčků. Všechna oddělení připravují dárky a ti nejmenší si lámou hlavu, co to „pasování“ vlastně je.
Letos v září proběhla Bramboriáda – veselé odpoledne s bramborou. Děti zdolávaly různé disciplíny: hod bramborou na cíl, chůze s bramborou na hlavě, koulení brambory nosem, slaloms bramborou aj. Nechyběla ani výroba a tisk bramborovými tiskátky a výroba bramborového ježka.
Jablkobraní – jablíčko v hlavní roli. Příchod podzimu oslavujeme tímto tradičním podzimním ovocem. Jednotlivá oddělení si připravila výstavu voňavého ovoce a děti ocenily ty nejhezčí a nejchutnější plody. Uspořádali jsme i sportovní soutěže s jablíčkem a někteří je pak moštovali nebo pekli štrůdl a zároveň si povídali o tom, jak můžeme jablíčka dále zpracovat.
Při všech akcích nám přálo počasí, svítilo sluníčko a bylo veselo.

Bramboriada 2021