škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickou

Víte že...

Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo že to nezvládneš, pokaždé máš pravdu. (Henry Ford)

Září ve školní družině

Každoročně v září připravujeme ve školní družině akci Pasování prňáčků. Všechna oddělení připravují dárky a ti nejmenší si lámou hlavu, co to „pasování“ vlastně je.
Letos v září proběhla Bramboriáda – veselé odpoledne s bramborou. Děti zdolávaly různé disciplíny: hod bramborou na cíl, chůze s bramborou na hlavě, koulení brambory nosem, slaloms bramborou aj. Nechyběla ani výroba a tisk bramborovými tiskátky a výroba bramborového ježka.
Jablkobraní – jablíčko v hlavní roli. Příchod podzimu oslavujeme tímto tradičním podzimním ovocem. Jednotlivá oddělení si připravila výstavu voňavého ovoce a děti ocenily ty nejhezčí a nejchutnější plody. Uspořádali jsme i sportovní soutěže s jablíčkem a někteří je pak moštovali nebo pekli štrůdl a zároveň si povídali o tom, jak můžeme jablíčka dále zpracovat.
Při všech akcích nám přálo počasí, svítilo sluníčko a bylo veselo.

Bramboriada 2021