škola, která se nestydí za to, že bývá nazývána vesnickouVíte že...

Jsou toliko dvě strany politické na světě: strana poctivých a strana nepoctivých; poznáte a rozeznáte je podle toho, kterak školství podporují. (Karel Havlíček Borovský)

Den zvířátek v družině

V pondělí a v úterý 4. a 5. října jsme si v družině připomněli den našich miláčků, kterými jsou zvířátka.
Na návštěvu u Korsů se vydala druhá a třetí třída. Aby nešli s prázdnou, vzali suchý chléb, mrkev a jablka. Kozičky a králíčci se všem moc líbili. Pan Korsa vyprávěl mnoho zajímavostí o těchto zvířátkách a dokonce nám ukázal rodokmen jednoho králíčka.
První, čtvrtou a pátou třídu pak navštívila paní učitelka Miloschewitschová , která učí na druhém stupni přírodopis. Měla pro nás připravené poutavé povídání a ukázky ze světa zvířat. Navíc jsme si z přirodopisného kabinetu mohli vypůjčit zajímavé exponáty, jako motýly, brouky, užovku, žábu a ty nejdrobnější živočichy jsme si pak mohli prohlédnout pod mikroskopem.
Prvňáčci si ještě přinesli fotografie svých domácích mazlíčků a každý nám o tom svém vyprávěl. Fotografie jsme si nechali ve třídě, a tak budou naši mazlíčci stále s námi.
Závěrem bychom chtěli za pěkné odpoledne poděkovat paní učitelce Miloschewitschové i panu Korsovi.

Zviratka 2021 1

Zviratka 2021 2

Y. Kaňová, M. Mendelová